Stay In Touch With Us Newsletter Signup

Fixtures

Upcoming fixtures in GAA Handball

Hardball Fixtures for the next 7 days

Friday 28th April

Ballyporeen, Tipperary OIC Enda Maher   At 8pm

  • JD 1: Limerick (John Keyes/Keith Heelan) v Tipperary (John Corbett/Mickey Maher)

Saturday 29th April

Talbot’s Inch, Kilkenny OIC Seamus Reade (086 8341172) At 3pm

  • SD 1:Dublin (Eoin Kennedy/Carl Browne) v Cork (Daniel Relihan/Tadgh Carroll)

Hospital, Limerick OIC John Penny (087 9115411) At 12noon

  • SD 2: Kilkenny (Ciaran Neary/AN Other) v Kerry (Dominick Lynch/John Joe Quirke)

Thurles, Tipperary OIC Kevin Timmons (087 6188715) At 6pm

  • SD 3: Limerick (CJ Fitzpatrick/Pat Murphy) v Wicklow (Michael Gregan/Jerome Willoughby)

Fenagh, Leitrim OIC Peter Heaney (087 9934069) At 3pm

  • SD 4: Mayo (Vinny Moran/Campbell Brennan) v Meath (Brian Carroll/Tom Sheridan)

Lahorna, Tipperary OIC John O’Neill (087 6308440) At 4pm

  • JD 3: Mayo (George Miller/Laurance Murphy) v Limerick (Sean Murphy/Anthony Donnelly)
  • JD 4: Limerick (Denis Donegan/Shane Murphy) v Dublin (Robert Farrelly/Ciaran McCallum)
  • JD 2: Mayo (Ian McLoughlin/Ciaran Burke) W/O Kildare (Ciaran Thackaberry/Myles Carroll) scr.

Tuesday 2nd May

Ballina, Tipperary OIC Geddy McKeogh (087 2416837) At 8pm

  • JS 1: Mayo (George Miller) v Cork (Jamie O’Donnell)

Na Fianna, Dublin OIC Frank Daly (087 2247379) At 7.30pm

  • MD 1: Cavan (Cillian O’Reilly/Conor Owens) v Kilkenny (Aidan & Cathal Barry)

Wednesday 3rd May

Mullingar, Westmeath OIC Robert McCarthy (087 6998085) At 7.30pm

  • JS 2: Mayo (Laurance Murphy) v Kildare (Myles Carroll)
  • JS 3: Kildare (Ciaran Thackaberry) v Galway (Alan Byrne)

Hardball Championship Fixtures

Senior Singles

Quarter Finals – Saturday 6th or Sunday 7th May – Venues TBC

  • 1. Limerick (CJ Fitzpatrick) v Cork (Daniel Relihan)
  • 2. Dublin (Carl Browne) v Mayo (Vinny Moran)
  • 3. Kerry (Dominick Lynch) v Kilkenny (Ciaran Neary)
  • 4. Kildare (Michael Dowling) v Dublin (Eoin Kennedy)

Semi Finals – Saturday 20th or Sunday 21st May – Venues TBC

  • 5. Winner 1 v Winner 2
  • 6. Winner 3 v Winner 4

Final – Sunday 4th June – Venue TBC

  • 7. Winner 5 v Winner 6

Senior Doubles

Quarter Finals – Saturday 29th April – Venues TBC

  • 1.Dublin (Eoin Kennedy/Carl Browne) v Cork (Daniel Relihan/Tadgh Carroll)
  • 2. Kilkenny (Ciaran Neary/AN Other) v Kerry (Dominick Lynch/John Joe Quirke)
  • 3. Limerick (CJ Fitzpatrick/Pat Murphy) v Wicklow (Michael Gregan/Jerome Willoughby)
  • 4. Mayo (Vinny Moran/Campbell Brennan) v Meath (Brian Carroll/Tom Sheridan)

Semi Finals – Saturday 13th or Sunday 14th May – Venues TBC

  • 5. Winner 1 v Winner 2
  • 6. Winner 3 v Winner 4

Final – Saturday 27th May – Venue TBC

  • 7. Winner 5 v Winner 6

Minor Singles

Quarter Finals – Saturday 6th or Sunday 7th May – Venue TBC

  • 1. Cavan (Cillian O’Reilly) v Galway (Diarmuid Mulkerrins)

Semi Finals – Saturday 20th or Sunday 21st May – Venues TBC

  • 2. Mayo (Patrick Murphy) v Winner 1
  • 3. Cork (David Walsh) v Kilkenny (Eoin Brennan)

Final – Sunday 4th June – Venue TBC

  • 4. Winner 2 v Winner 3

Minor Doubles

Quarter Finals – Tuesday 2nd or Wednesday 3rd May – Venue TBC

  • 1. Cavan (Cillian O’Reilly/Conor Owens) v Kilkenny (Aidan & Cathal Barry)

Semi Finals – Saturday 13th or Sunday 14th May – Venues TBC 

  • 2. Kilkenny (Eoin Brennan/Jack Doyle) v Winner 1
  • 3. Cork (David Walsh/Conor Walsh) v Mayo (Patrick Murphy/Lorcan Conlon)

Final – Saturday 27th May – Venue TBC

  • 4. Winner 2 v Winner 3

Intermediate Singles

Quarter Finals – Saturday 6th or Sunday 7th May – Venues TBC

  • 1. Kilkenny (Brendan Burke) v Kilkenny (Eoghan Hennessy)
  • 2. Kilkenny (Shane Dunne) v Dublin (Ian Griffin)
  • 3. Dublin (Keith Burke) v Kilkenny (Daniel Love)
  • 4. Kilkenny (William Love) v Wicklow (Jerome Willoughby)

Semi Finals – Saturday 20th or Sunday 21st May – Venues TBC

  • 5. Winner 1 v Winner 2
  • 6. Winner 3 v Winner 4

Final – Sunday 4th June – Venue TBC

  • 7. Winner 5 v Winner 6

Intermediate Doubles

Semi Finals – Saturday 13th or Sunday 14th May – Venues TBC 

  • 1. Kilkenny (William & Daniel Love) v Dublin (Ian Griffin/Michael Carrie)
  • 2. Kilkenny (Eoghan Hennessy/Shane Dunne) v Cork (Michael Hedigan/Donnacha O’Dea)

Final – Saturday 27th May – Venue TBC

  • 3. Winner 1 v Winner 2

Junior Singles

Last 16 – Tuesday 2nd or Wednesday 3rd May – Venues TBC

  • 1. Mayo (George Miller) v Cork (Jamie O’Donnell)
  • 2. Mayo (Laurance Murphy) v Kildare (Myles Carroll)
  • 3. Kildare (Ciaran Thackaberry) v Galway (Alan Byrne)

Quarter Finals – Tuesday 9th or Wednesday 10th May – Venues TBC

  • 4. Meath (Peter Reilly) v Winner 1
  • 5. Limerick (Shane Murphy) v Kerry (Jack O’Shea)
  • 6. Mayo (Ian McLoughlin) v Winner 2
  • 7. Winner 3 v Carlow (Martin Mullins)

Semi Finals – Saturday 20th or Sunday 21st May – Venues TBC

  • 8. Winner 4 v Winner 5
  • 9. Winner 6 v Winner 7

Final – Sunday 4th June – Venue TBC

  • 10. Winner 8 v Winner 9


Junior Doubles

Last 16 – Saturday 29th April – Venue TBC

  • 1. Limerick (John Keyes/Keith Heelan) v Tipperary (John Corbett/Mickey Maher)
  • 2. Mayo (Ian McLoughlin/Ciaran Burke) v Kildare (Ciaran Thackaberry/Myles Carroll)
  • 3. Mayo (George Miller/Laurance Murphy) v Limerick (Sean Murphy/Anthony Donnelly)
  • 4. Limerick (Denis Donegan/Shane Murphy) v Dublin (Robert Farrelly/Ciaran McCallum)

Quarter Finals – Saturday 6th or Sunday 7th May – Venues TBC

  • 5. Meath (Peter Reilly/Joe Cummins) v Winner 1
  • 6. Winner 2 v Galway (Alan Byrne/Mike Kennedy)
  • 7. Carlow (Martin Mullins/David Donovan) v Winner 3
  • 8. Winner 4 v Kilkenny (Diarmuid Burke/Anthony Martin)

Semi Finals – Saturday 13th or Sunday 14th May – Venues TBC 

  • 9. Winner 5 v Winner 6
  • 10. Winner 7 v Winner 8

Final – Saturday 27th May – Venue TBC

  • 11. Winner 9 v Winner 10